Božja beseda za danes

 

Baragov vrtec

Peresnica-sm
BARAGOV VRTEC

Kontakt

ŽUPNIJA

Tel.: 04 270 11 10

Mail:zupnija@kranjsmartin.si

Kliknite za: Več informacij!


KARITAS

Tel.:(+386) 031 614 484

Mail: karitas@kranjsmartin.si

Kliknite za: Več informacij!

Povezave

biblija

hozana

druzina

radio-ogjnisce

rkc

24kul

 

Leto XXXVIII Štev. 17 Datum: 5.12.2021

A D V E N T N O  P R I Č A K O V A N J E

pastedGraphic.png

Dragi šmartinski farani in vsi ljudje dobre volje! Čas epidemije nas je utrdil v prepričanju, kako krhko je naše življenje. Božič pa nam govori, da je življenje nadvse dragoceno, saj je Bog hotel postati to, kar smo mi. Kdor Vanj zaupa, ne bo razočaran. Zaupanje pa rodi veselje. Želiva vam veliko tega veselja še posebej v teh prazničnih dneh, ko se bomo ustavljali ob jaslicah. Bog z vami!

Vaš župnik Bojan in g. Stanko

BOŽIČNA  SPOVED

Adventni čas je čas priprave na praznik. In k vsakemu prazniku sodi tudi to, da se nanj notranje pripravim. Ena od stopnic v tej pripravi je zagotovo tudi sveta spoved. A kaj, ko mi ob misli nanjo nenadoma pride na misel tisoč reči, ki mi preprečujejo, da bi srečanje z Bogom v spovednici dejansko vzel zares. Nepričakovano se spomnim, da bi moral zajčku na novo očistiti hlevček, da še nisem poklical prijateljice ali da moram nujno zamenjati uplinjač pri mopedu … Poleg tega kar naenkrat opazim, da sploh nisem tako zelo slab, kot sem mislil, da se župnika moji grehi čisto nič ne tičejo in da mi je mučno, ker sem enkrat verjel vsem tem čenčam o odpuščanju grehov in napisal tisti listek. Okej, nočem se izmikati lastni odgovornosti, ampak nekako na meni deluje nekdo z druge strani, ki si je smrtno resno zadal, da se ne smem pobotati z Bogom. Živčen sem in se potim, srce mi razbija, narastel mi je pritisk, tišči me na stranišče … Takoj k zdravniku! Ali pa v spovednico. Zdaj ali nikoli! Preden se zapodim v spovednico, si vsekakor vzamem nekaj časa in govorim z Bogom. Prosim ga za dobro spoved. Ko sem potem v spovednici in se za menoj zaprejo vrata, mi bo srce najverjetneje bilo hitreje kot na prvem zmenku – nič čudnega, navsezadnje se srečujem z nekom, ki je mogočnejši in napravi večji vtis kot kdorkoli drug na tej zemlji! Po uvodu začnem govoriti. Enostavno zmečem vse ven! Obdelam svoj »spovedni listek«, točko za točko. Duhovnik, ki me posluša, počne to namesto Jezusa. On je »uho« – vse drugo je postranska stvar. Govorim z Jezusom. On me pozna. In nič ni presenečen, ko iz zadnjega kota svojega srca privlečem še eno vrečo smeti, na katero sem skoraj že pozabil. On ve tudi za najtemnejše kotičke moje duše. In se veseli, da sem končno dopustil, da tja posije luč. Ko Jezusu povem svoje grehe, sledi molitev kesanja. To ni nič kompliciranega; pod črto to pomeni samo to, da priznanju »Razbil sem okno« dodam »in mi je žal«. Zadostuje, če rečem: »To so moji grehi. Priznavam jih in jih obžalujem!« Je pa dejstvo, da sem potreboval kar nekaj časa, da sem razumel, da se Bogu zaradi mojih grehov nikakor ni povesil nos. Saj vendar ve, da sem šibko bitje. Ni mi treba gledati kot polit cucek, da bi Boga raznežil in bi omehčal njegovo srce. Moji grehi ga kot prvo razžalostijo, ne razjezijo. Predstavljam si, kako zelo se razveseli, če mi je iz vsega srca žal in ga prosim odpuščanja. Kesanje je nadvse pomembno! Drugače mi sploh ni treba iti k spovedi. Naj bo spoved res dobra, pa bodo prihajajoči praznični dnevi tudi notranje bolj doživeti. 

MAŠNI NAMENI:

Pon. 6.12. Šmartin 7.30 Po namenu

18.00+Marija ROZMAN, 7. dan

++iz družine BAJŽELJ in LOGAR

Tor. 7.12. Šmartin 18.00 +Ivana ČESEN, obl.

++starši JURJEVEC in brat Marjan

Sre. 8.12. Šmartin 9.00 +Helena RAVNIHAR; +Francka KODRIČ, obl.

Brezmadežno spočetje 18.00 +Franc PODLIPNIK; +Marjan in Tomo 

Device Marije HRIBERNIK, Uroš MAJCEN in Ivo OMAN

Čet. 9.12. Šmartin 18.00 +Justa, Doda in Vitore CURANOVIĆ

+Katarina ŠTURM

Pet. 10.12. Šmartin 18.00 +Vera LIEBHART, obl.

+Stanislava ROZMAN (sosed Jože)

Sob. 11.12. Šmartin 18.00 ++KLAVŽARJEVI in KERNOVI

+Janez TRILAR, obl.

NED. 12.12. Šmartin 8.00 +Janez JAVORNIK, obl.; ++starši BOBNAR

3. adventna nedelja 10.00 +Marija KURALT, obl.

+Ciril BERGLEZ in teta Marija

18.00ZA ŽIVE IN POKOJNE FARANE

Pon. 13.12. Šmartin 7.30 Po namenu

18.00+Lucija DRAKSLAR; +Jože in Jožefa PRIMC

Tor. 14.12. Šmartin 18.00 +Anton RUDEŽ; +Franc LESIČNIK, obl., ter

starši LESIČNIK in MAČEK

Sre. 15.12. Šmartin 7.30 Po namenu

            18.00 +Mihela in Vilijem KOBAL;+Beba in Gustelj BAJŽELJ

Čet. 16.12. Šmartin 18.00 +Julija ERŽEN, 7. dan

++starši ŠPAROVEC in Marjan TRAMPUŽ

Pet. 17.12. Šmartin 18.00 ++iz družine FODER; +Ivana ANDOLJŠEK

Sob. 18.12. Šmartin 18.00 +Jože in Cilka BENEDIK; +Alojz PRIMOŽIČ, obl.

NED. 19.12. Šmartin 8.00 +Franc ROZMAN, obl.

4. adventna nedelja +Jerca in Ludvik GORJANC, obl.

10.00+Janez JEREB; +Marija GORJANC, obl.

18.00ZA ŽIVE IN POKOJNE FARANE

Pon. 20.12. Šmartin 7.30 Po namenu

18.00+Jože JELOVČAN

++BAJŽELJNOVI in KRIŽNARJEVI

Tor. 21.12. Šmartin 18.00 +Ivana SODNIKAR, 30. dan; ++DRAJNARJEVI

Sre. 22.12. Šmartin 7.30 Po namenu

18.00+Stanislava ROZMAN (Anda);+ Marija VILFAN,obl

Čet. 23.12. Šmartin 18.00 +Anton WEISSEISEN; +Neža KONJEDIC, obl.

Pet. 24.12. Šmartin 18.00 +Joža BAŠAR in vsi BAŠARJEVI

SVETI VEČER 20.00 +Marta in Milan TEPINA, obl.; +Niko KALAN

24.00+Primož OBLAK; +Marija ROZMAN

Sob. 25.12. Šmartin 8.00 +Mirko TREBAR

B O Ž I Č 10.00 +Ivan KODRAN,obl.;+Janez in Martina BENEDIK

18.00ZA ŽIVE IN POKOJNE FARANE

NED. 26.12. Šmartin 8.00 ++starši JAVORNIK in MALEJ

Sveta Družina ++starši in bratje HOMAN

10.00+Marija in Štefan RAZPOTNIK

+Terezija KRŽIŠNIK, obl.

18.00ZA ŽIVE IN POKOJNE FARANE

 

S P O R O Č I L A !

 

  1. ADVENTNO SREČANJE MLADIH. V soboto, 11. decembra, ob 19. uri bo na Kokrici začelo adventno srečanje mladih. Namen srečanja je duhovna priprava na božič, ki jo bo v glasbi in besedi spremljala glasbena skupina Alenke in Roka Liebharta iz naše župnije. Vmes bo priložnost za božično spoved. Mladi iz naše župnije, pridite, da se pripravite na božič.


  2. BOŽIČNA DEVETDNEVNICA.

Začela se bo v četrtek, 16. decembra, ob 18. uri. Ali se še spomnite, kako lepo je, ko v temni cerkvi spremljamo Marijo z lučkami v rokah? Tako bo tudi letos. Pridite prvoobhajanci, birmanci in drugi otroci in odrasli.

  1. SPOVEDOVANJE OTROK IN ODRASLIH.

Otroci boste opravili spoved v dneh od 17. do 23. decembra med veroukom, odrasli pa imate možnost vsak večer po 17. uri (spovedujeva domača duhovnika), v ponedeljek, 20.12. pa vas bo čakal tudi spovednik g. dr. Andrej Pirš in sicer od 8. do 10. ure in od 17. do 19. ure.

  1. SVETI VEČER IN BOŽIČ.

Da bi se izognili gneči v cerkvi, bo letos na sveti večer še ena sv. maša in sicer ob 18. uri. Pri tej maši bo zaključek devetdnevnice in začetek božičnega praznovanja. Pri vseh božičnih mašah bo nabirka namenjena za posodobitev zvonjenja v zvoniku cerkve sv. Jerneja (izvedli ga bomo v prihodnjem letu) - podobno, kot imamo v župnijski cerkvi. Predračun znaša 38.000 €. Hvala!

  1. TRIKRALJEVSKA AKCIJA 2021/2022.

Koledniki mislimo na vas. 28. koledovanje v župniji bo v nedeljo, 26. dec. 2021, med sv. mašo ob 8. in 10. uri, ter v ponedeljek, 27. dec. 2021, med večerno sv. mašo. Vabimo vas k darovanju za podporo projektov slovenskih misijonarjev in se vam v njihovem imenu že vnaprej zahvaljujemo za vaše darove. V vaše nabiralnike bodo mladi kot pismonoše miru prinesli letake in napise nad hišna vrata. Vse dobro vam želimo - vaši koledniki.

 

URADNE URE: ponedeljek: 8.00-10.00; torek: 17.00-18.00; petek: 10.00-12.00

Izdal: ŽU KR-Šmartin; Odgovarja: B. Likar, župnik; tel. 270-11-10 (041/545-258)

Copyright © 2014 Župnija Kranj-Šmartin. Vse pravice pridržane. Izdelava spletne strani: Art Konjedic

template-joomspirit